ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

   Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" встановлено День  пам'яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшануваня.
    Запроваджуючи  цю пам'ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також - нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал - соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939-1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
       Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціна цього внеску - надзвичайні втрати впродовж 1939-1945 років серед українців та інших народів які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Тому ми добре знаємо ціну війни.

      Цього року Україна вдруге відзначає День пам'яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф.
       Жодна країна не може претендувати на виняткову роль у перемозі над нацизмом. Перемога -  результат титанічних зусиль десятків держав і сотень народів. Неприпустимим є спроби прикриватися моральним авторитетом переможця для агресивної політики, кульмінацією якої стало злочинне повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року. Пам'ять про Другу світову ("Велику Вітчизняну") війну поступово перетворилися на потужний квазірелегійний культ. Згадуючи про Другу світову війну 8 травня, світова спільнота має усвідомити та пам'ятати: сучасна росія - не переможець над Гітлером та нацизмом, не визволитель Європи, а жорстокий агресор, який нехтує міжнародним правом, прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму.
       З 2014 року символом пам'яті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак пам'яті. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи


Немає коментарів:

Дописати коментар